Bruno
Bruno to zdobywające coraz większą popularność imię, które swoje korzenie ma w językach germańskich. Pochodzi od słowa brün, które może oznaczać kolor brunatny lub tez niedźwiedzia. Istnieje także oboczna forma Brunon, która powstała dzięki wpływowi łaciny.
W Polsce imię Bruno zostało użyte prawdopodobnie w roki 1236 roku. Obecnie jest to 464 najbardziej popularne imię w kraju.
Zarówno Bruno jak i Brunon mogą obchodzić imieniny 17 maja, 12, 14 lub 18 lipca oraz 6,11 lub 15 października.
Klara
Imię Klara wywodzi się z łaciny. Jego korzenie możemy znaleść w zmienionym zapisie przymiotnika clarus, który oznacza coś jasnego lub sławnego.
Jest to imię dość często spotykane w literaturze oraz filmie. Wiele, szczególnie amerykańskich aktorek nosi angielską wersję tego imienia- Clara.
Klara może obchodzić imieniny 17 kwietnia lub 11, 12, 17 oraz 18 sierpnia.
Hanna
Znaczeniowo Anna oraz Hanna są tak naprawdę jednym imieniem. Oba imiona wywodzą się z języka hebrajskiego, a dokładniej ze słowa hannāh oznaczającego łaskę. Imię Hanna dosłownie oznacza osobę pełną łaski i wdzięku.
Na ziemiach Polskich jako pierwsza pojawiła się wersja Anna, po raz pierwszy zanotowano je już w 1229 roku. Zaś Hanna pojawiła się dopiero w 1311 roku. Już wówczas używane były inne formy obu imion, między innymi Hanula, Anuchna, Anusza czy Hania.
Choć Anna jest najpopularniejszym żeńskim imieniem w Polsce, według statystyk w 2017 roku Anna zajmowała dopiero dziewiętnaste miejsce pod względem popularności tego imienia wśród noworodków. Z kolei Hanna zajęła zdecydowanie wyższe, bo aż szóste miejsce.